Zulan Preparat Do Tamowania Krwawienia 20ml

Zulan 20ml

preparat do tamowania krwawienia

Zulan to produkt o wszechstronnym działaniu, który stosowany jest do hamowania krwawienia. Pomaga w procesie regeneracji tkanek. Dodatkowo wykazuje działanie przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne i rzęsistkobójcze.

Wywiera także miejscowe działanie hemostatyczne, ściągające i złuszczające. Substancją aktywną preparatu jest polikrezulen (1 g płynu zawiera 360 mg polikrezulenu).

Jak działa Zulan?
Zulan rozpuszcza (koaguluje) tkanki martwicze lub zmienione chorobowo bez naruszania zdrowych obszarów, co znacznie pomaga odnowę komórek nabłonka oraz niszczy niechcianą florę patogenną.

Równocześnie w zdrowych tkankach powoduje silne przekrwienie, usprawniając przebiegające w nich procesy naprawcze i regeneracyjne.

Na ziarninę działa pobudzająco poprzez powodowanie przekrwienia powierzchni i głębszych warstw ziarniny. W konsekwencji prowadzi do powstawania nowych naczyń krwionośnych i gromadzenia się w ich okolicy fibroblastów, najliczniejszych komórek tkanki łącznej właściwej, które odpowiedzialne są za produkcję kolagenu i kwasu hialuronowego. Te z kolei odpowiadają za elastyczność, sprężystość, nawilżenie i wygląd skóry.

Jak stosować Zulan w gabinecie?
W podologii zaleca się stosować produkt Zulan w terapii zanokcicy, a także nadżerek skóry w wałach okołopaznokciowych oraz w podobnych zmianach na skórze.


Cena:
45,00 zł
Brutto

Ilość

Do darmowej wysyłki zostało 199zł.

Wskazania

  • Hamowanie krwawienia po wycięciu fragmentu wrastającego paznokcia
  • Hamowanie krwawienia w sytuacji uszkodzenia naskórka
  • Hamowanie krwawień wynikających z otarcia lub przegrzania skóry wokół paznokci
  • Terapia źle gojących się ran i owrzodzeń
  • Przyspieszenie procesu gojenia stanów zapalnych w obrębie paznokci i skóry stóp oraz dłoni
  • Wspomagająco w terapii paznokci zmienionych grzybiczo
  • Wspomagająco w terapii zakażeń wywołanych Pseudomonas Aeruginosa (pałeczka ropy błękitnej)

Zulan to lawaseptyk i antyspetyk. Może więc służyć do przemywania i oczyszczania ran, z uwagi na swoje właściwości rozpuszczające martwy lub zmieniony chorobowo naskórek. Stosując proporcję 1:3 z solą fizjologiczną, można Zulanem płukać większe obszary skóry np. w przypadku keratolizy dziobatej. Należy przy tym kontynuować leczenie zmian odpowiednimi lekami, preparatami oraz dbać o regularne oczyszczanie.

Zulan to hemostatyk i służy do przyżegania każdej świeżej rany. Przydaje się przy opracowywaniu brodawek, które są silnie unaczynione drobnymi kapilarami. Pomaga przy głębokich odciskach.

Zulan stosujemy również przy każdym zabiegu, w którym dochodzi do przypadkowego przerwania ciągłości naskórka. Po zakropleniu ranki, skaleczenia, krwawienie ustępuje niemal natychmiast i można od razu kontynuować pracę. Przy większych ranach i krwawieniach należy zastosować gazik jałowy nasączony Zulanem. Gazik przytrzymujemy przez około 30 sekund. Należy poinformować pacjenta, że poczuje pieczenie (Zulan to preparat o bardzo niskim pH).

Efekty
Proces regeneracji zawsze uzależniony jest od stanu zdrowia pacjenta, stosowania się do zaleceń pielęgnacji, regularności wizyt a ostateczne efekty, to wypadkowa wielu czynników.

Stosowanie preparatu wyłącznie w gabinecie, pozwala zagoić nawet bardzo silne stany zapalne w obrębie paznokci wrastających w ciągu 2-4 wizyt (mówimy o procesie gojenia po poprawnym i całkowitym usunięciu elementu drażniącego – wrastającego fragmentu płytki).

Może ci się spodobać również

16 Innych produktów w tej kategorii:

Service

Service
banner-01.jpg
banner-02.jpg